Ürünler / Vidalı Hava Kompresörleri / OSC, OSC V Serisi


Yüksek Performans ve Güvenilirlik

OSC ve OSC V serisi vidalı kompresörler, gelişmiş tasarımları ve üstün bileşenleri ile yüksek performans, verimlilik ve güvenilir basınçlı hava sağlar. Küçük atölyelerden orta ölçekli işletmelere kadar imalat sektörünün kolay kurulum, servis kolaylığı, yüksek verim ve dayanıklılık kriterlerine en iyi şekilde cevap verir.

Güvenilir kayış gerilim sistemi ve Premium verimlilik sınıfı motoru sayesinde yüksek verimli hava akışı sağlarken ömür boyu maliyetlerden tasarruf edilmesine yardımcı olur.

Frekans invertörü ile, tesisin anlık hava ihtiyacını algılar ve motor devrini buna göre ayarlar. Böylece % 35'e kadar enerji tasarrufu ile işletme maliyetleri azaltılır.

Özen Enerji Geri Kazanım çözümü, tesisteki kompresörden gelen atık ısının kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaca göre doğru basınçlı hava çözümü her zaman elinizin altında.

Kaliteli Ekipman
Özen Kompresör ürünlerinde performans ve dayanıklılığı ile ön plana çıkaran uluslararası standartlara uygun parçalar kullanır. Müşteri odaklı çalışma prensibini ilke edinen kalite yönetim sistemi işgücünün ve tedarikçilerinin sürekli gelişimini destekler. Bu sayede en yüksek kalite seviyesinde süreklilik, ürün gelişimi ve servis ortamını sağlar.


Özen Enerji Optimizasyonu

Düşük Kapasite Kullanımlarında Bile Enerji Tasarrufu
OSC V serisi vidalı frekans invertörlü hava kompresörleri, işletmenin anlık hava ihtiyacına göre motor devrini ayarladığından düşük kapasiteli kullanımlarda yüksek enerji sarfiyatı söz konusu değildir.

Sabit Basınç Avantajı
Hava talebi anlık olarak izlendiğinden hava üretimi düzenlidir ve hava hattında devamlı sabit basınç mevcuttur. Yük-boș çalışma kaynaklı enerji kayıplarını ortadan kaldırır. Kompresörde hiçbir değişiklilik yapmadan, kontrol panelinde yapılacak değişikliklerle farklı basınç ihtiyaçlarına cevap verebilir.

Yumuşak İlk Kalkış
Frekans invertörünün motor devrini kontrol etmesi nedeniyle, standart kompresörün ilk kalkışına göre çok daha rahat ve yumuşak ilk kalkış sağlar.

Frekans İnvertörü
Üretim yapılan işletmelerde hava ihtiyacı birçok faktöre bağlı olarak gün içinde değişkenlik gösterir. Standart kompresörler işletmelerin değişen hava taleplerine karşılamak için sürekli yük-boş modunda çalışır. Boş modda çalışan vidalı kompresör, hiç hava üretmemesine rağmen kurulu motor gücünün yaklaşık % 30-35’ini harcayarak enerji sarfiyatına neden olur. OSC V serisi kompresörlerde bulunan frekans invertörü, işletmenin anlık hava ihtiyacını algılar ve bu ihtiyaca göre motor devrini ayarlayarak %35 enerji tasarrufu sağlar. İşletme maliyetlerini azaltır.


OGK - Özen Enerji Geri Kazanım

Atık ısıyı geri kazanarak, işletme maliyetlerini düşürür.

Avantajları
• Kompresör bakımını etkilemez.
• Sistem yatırımını 1 yılda karşılar.
• Su ya da alan ısıtma için kullanılan doğalgaz vb. tasarruf sağlar.
• Isı geri kazanımını seçmek sadece enerji maliyetlerini azaltmaz, aynı zamanda çevrenin korunmasına da büyük katkıda bulunur.

Enerji verimliliğinin artırılması endüstri için vazgeçilmezdir. Enerji fiyatları ve çevre bilincinin artması atık ısı geri kazanımının öneminin artırmaktadır. Bir kompresörün tükettiği enerjinin %80-93’ü ısıya dönüşür. Bu ısı soğutma sistemi ve radyasyon yolu ile tekrar atmosfere karışır. Atık ısının kullanılmaması, işletme maliyetlerini olumsuz yönde etkiler.

Özen Enerji Geri Kazanım çözümü kompresörden elde edilen atık ısının işletme içinde değerlendirilmesine olanak tanır. Entegre eşanjör yardımı ile geri kazanılan ısı, fabrika ve depo alanlarının ısıtılması için kullanılabildiği gibi sıcak su elde etmede de kullanılabilir. Kurulumu oldukça basit olan bu sistem, enerji verimliliğini artırarak işletme maliyetinden tasarruf sağlar.