Ürünler / Vidalı Hava Kompresörleri / OSC U, OSC D Serisi


Zorlu Koşullarda Üstün Performans

Tekstil, otomotiv, beyaz eşya, ambalaj ve madencilik gibi sürekli üretim gerektiren sektörlerde, benzersiz özellikleriyle güvenilir ve kaliteli hava akışı sağlar.

Özellikle zorlu koşullarda yüksek performans gösterir, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
 Vida bloğunun elektrik motoruyla direkt bağlantısı ve frekans invertörü sayesinde %35’e varan enerji tasarrufu sağlar.

Güçlendirilmiş Kaporta
• Güçlendirilmiş kaporta tasarımı ile ürün dayanıklılığı arttırılmıştır.
• Özen Kompresör ürünlerinde uluslararası standartlara uygun parçalar kullanır.
• Performans ve dayanıklılığı güvende olunmasını sağlar.
• İstenilen özelliklere sahip ürünlere kolayca ulaşılabilir.
• Satış sonrası hizmetler sorun olmaktan çıkar.


Özen Enerji Optimizasyonu

Düşük Kapasite Kullanımlarında Bile Enerji Tasarrufu
OSC D serisi vidalı frekans invertörlü hava kompresörleri, işletmenin anlık hava ihtiyacına göre motor devrini ayarladığından düşük kapasiteli kullanımlarda yüksek enerji sarfiyatı söz konusu değildir.

Sabit Basınç Avantajı
Hava talebi anlık olarak izlendiğinden hava üretimi düzenlidir ve hava hattında devamlı sabit basınç mevcuttur. Yük-boș çalışma kaynaklı enerji kayıplarını ortadan kaldırır. Kompresörde hiçbir değişiklilik yapmadan, kontrol panelinde yapılacak değişikliklerle farklı basınç ihtiyaçlarına cevap verebilir.

Yumuşak İlk Kalkış
Frekans invertörünün motor devrini kontrol etmesi nedeniyle, standart kompresörün ilk kalkışına göre çok daha rahat ve yumuşak ilk kalkış sağlar.

Frekans İnvertörü
Üretim yapılan işletmelerde hava ihtiyacı birçok faktöre bağlı olarak gün içinde değişkenlik gösterir. Standart kompresörler işletmelerin değişen hava taleplerine karşılamak için sürekli yük-boş modunda çalışır. Boş modda çalışan vidalı kompresör, hiç hava üretmemesine rağmen kurulu motor gücünün yaklaşık % 30-35’ini harcayarak enerji sarfiyatına neden olur. OSC D serisi kompresörlerde bulunan frekans invertörü, işletmenin anlık hava ihtiyacını algılar ve bu ihtiyaca göre motor devrini ayarlayarak %35 enerji tasarrufu sağlar. İşletme maliyetlerini azaltır.


OGK - Özen Enerji Geri Kazanım

Atık ısıyı geri kazanarak, işletme maliyetlerini düşürür.

Avantajları
• Kompresör bakımını etkilemez.
• Sistem yatırımını 1 yılda karşılar.
• Su ya da alan ısıtma için kullanılan doğalgaz vb. tasarruf sağlar.
• Isı geri kazanımını seçmek sadece enerji maliyetlerini azaltmaz, aynı zamanda çevrenin korunmasına da büyük katkıda bulunur.

Enerji verimliliğinin artırılması endüstri için vazgeçilmezdir. Enerji fiyatları ve çevre bilincinin artması atık ısı geri kazanımının öneminin artırmaktadır. Bir kompresörün tükettiği enerjinin %80-93’ü ısıya dönüşür. Bu ısı soğutma sistemi ve radyasyon yolu ile tekrar atmosfere karışır. Atık ısının kullanılmaması, işletme maliyetlerini olumsuz yönde etkiler.

Özen Enerji Geri Kazanım çözümü kompresörden elde edilen atık ısının işletme içinde değerlendirilmesine olanak tanır. Entegre eşanjör yardımı ile geri kazanılan ısı, fabrika ve depo alanlarının ısıtılması için kullanılabildiği gibi sıcak su elde etmede de kullanılabilir. Kurulumu oldukça basit olan bu sistem, enerji verimliliğini artırarak işletme maliyetinden tasarruf sağlar.